5.4.08

Dünyayı Yönetenler

Dünyayı işte bu adam yönetiyor
Komplo teorisyenlerinin sık sık adını zikrettiği bir isim. Dünyanın en zengin iki ailesinden biri olan Rockefeller (diğeri Rothschild) ailesinin yaşayan reisi. David Rockefeller, hep perde arkasında duran biri, ama Bush’un Irak savaşının da, çin’in küresel kapitalizme dahil olmasının da asıl karar vericisi olduğu düşünülür hep.
‘GİZLİ DüNYA DEVLETİ’ KİTABIYLA ADI DUYULMUŞTUHep, Türkiye’deki ‘komplo teorisyenleri’nden adını duyduğumuz Rockefeller ismi Türkiye’de ilk olarak ‘Gizli Dünya Devleti’ kitabıyla tanındı. Amerikalı olmasına rağmen, Amerika’da bile Amerikan siyasi ve finans elitleri dışında da pek az kimse tanıyor Rockefeller’i. Dünyayı yönettiği iddia edilen Rockefeller aynı zamanda gizemli Bilderberg konferanslarının da girişimcisi ve asil üyesi.
BİLDERBERG TOPLANTISINDA AçIKLAMIŞTIDünya finans sistemi, kapitalist sistemi, Siyonist sistem ya da sömürü sistemi, adına ne derseniz deyin, O’nun iki dudağı arasındaki sözlerle şekillendiği söylenir. Petrol savaşları, su savaşları, renkli renksiz tüm devrimler, terör, uyuşturucu trafiği ve dünyada olup biten ne kadar olay varsa, hiçbir zaman resmiyette atfedilmese de, Rockefeller’in 17 yıl önce Almanya’daki Bilderberg toplantısında açıkladığı ancak 57 yıldır devam eden planı çerçevesinde yürümektedir. Bu sözler Amerikan yönetiminin çeşitli kademelerinde bulunmuş ve Rockefeller sisteminin nasıl bir yıkım getirdiği üzerine kitaplar yazan Richard C. Cook’a ait.
‘BASIN SIRLARIMIZI DEŞİFRE ETMEDİĞİ İçİN KENDİLERİNE MİNNETARIZ’Cook’un ‘Dünyadaki Olayları Uluslar arası Bir Finans Komplosu mu Yönlendiriyor’ başlıklı makalesi, Amerikan finans krizinin ve Rockefeller’in ‘dünyayı savaştan arındırmak ve refah getirmek üzere açıkladığı planı’nın nasıl bir bağlantı oluşturduğu konusunda önemli bir analiz sunuyor. Rockefeller’in 17 yıl önce söylediği ‘Basının sırlarımızı deşifre etmemek için verdiği sözden dolayı kendilerine minnetarız’ sözü ise Cook’un makalesinde en dikkat çekici paragraflardan birini oluşturuyor.
‘REFAH VE BARIŞ’TAN SöZ EDENLER BİRER SUçLUCook’un Amerika’da cereyan eden ekonomik sarsıntının sebebi olduğunu belirttiği ve dünyayı ‘entelektüel seçkinler ve bankerler’in yönetmesi gerektiğini söyleyen Rockefeller ile ilgili çarpıcı makalesi, ‘dünyaya barış ve refah’ getirme iddiasındaki seçkinlerin aslında birer suçlu olduğu savıyla bitiyor.
(Mehmet Nedim Aslan – habervaktim)
Habervaktim’in, okuyucuları için tercüme ettiği Cook’un ilginç makalesini okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.